השפעת פעילות גופנית על דימוי הגוף - רזים

   נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאל ה: 072-3340842 |  facebookinstagram

השפעת פעילות גופנית על דימוי הגוף

בסקרים אודות היחס של אנשים לגופם, או מה שמכונה - דימוי גוף, מרבית הנשים אינן מרוצות מהופעתן, ואילו גברים לוקים פחות בסוג דומה של אי שביעות רצון. כצפוי לגבי נשים גורם דומיננטי בשביעות הרצון הוא ירידה במשקל והרגשה של רזה.

הממצא המדהים והחד משמעי ביותר בסקרים הוא ההשפעה האדירה שיש לפעילות גופנית קבועה על דימוי הגוף. פעילות גופנית מעלה את דימוי הגוף שלנו יותר מכל גורם אחר.

על השאלה מה משפיע על העלאת דימוי הגוף שלך ענו:

64 אחוזים מן הנשים: פעילות גופנית קבועה. 62 אחוזים: ירידה במשקל.
53 אחוזים: תחושה של רזה. 40 אחוזים: חוויה מינית טובה.
46 אחוזים: בגדים מחמיאים.48 אחוזים: מחמאות על הופעתי.
43 אחוזים: אהבה.

אצל גברים 62 אחוזים העידו שפעילות גופנית מעלה את דימוי הגוף שלהם ואילו רק 39 אחוזים ציינו ירידה במשקל, כששום גורם אחר איננו מתחרה בהשפעה העצומה של פעילות גופנית על דימוי גוף חיובי.

כידוע, איננו שולטים במבנה הגוף שלנו וגם מאוד קשה להשתלט על הנטייה לאכילה ולהשמנה. מעורבים כאן גורמים תורשתיים, ביוכימיים, ואולי גם מבנה האישיות שקשה לשלוט עליו. לעומת זאת, ההחלטה לעסוק בפעילות גופנית קבועה היא שלנו ורק שלנו, בין אם בוחרים בהליכה מזורזת, שחיה, ריצה, רכיבה על אופניים, אימון במכון כושר או רעיונות אחרים.

כבר מזמן התגלה במחקרים, שלפעילות גופנית יש השפעה אנטי דכאונית. מצבי רוח רעים יוצרים מצב קטסטרופלי לגבי דימוי הגוף. מצב הרוח הרע גורם לירידה בדימוי הגוף, והירידה בדימוי הגוף מחמירה את מצב הרוח הרע. הפעילות הגופנית יכולה לחדור לתוך מעגל הקסמים השלילי, ולשפר את המאזן הרגשי לטובה. בנוסף לכך, כיוון שנמצא קשר הדוק בין הרזייה לדימוי גוף חיובי, הרי הפעילות הגופנית, בכך שהיא תורמת להרזיה ולשליטה רבה יותר במשקל, יכולה לתרום גם מהכיוון של הגורם השני בחשיבותו.

כיום יודעים יותר מאי פעם על התרומה של פעילות גופנית לבריאות הגוף, משקל נכון, מתח שרירים, מוצקות, שיפור במחזור הדם וכתוצאה מכך רענון העור, תחושה כללית של רעננות ומרץ וכמובן מצב רוח טוב. לאור זה ממש מדהימה ההשתמטות של נשים רבות מהשקעה כל כך מניבה. הסיבות והתירוצים למי שאינו עוסק באופן קבוע בפעילות גופנית הן רבות ומגוונות.

יש מעט מאוד עיסוקים שבהם היחס בין השקעת הזמן לבין התוצאות החיוביות הוא כל כך בולט. אז קדימה, להפסיק את התירוצים. חשוב לבחור את התחום היותר נעים (או הפחות דוחה) והתוצאות החיוביות לא תאחרנה לבוא.